Aktualności

 

 

 

 

 

 

 

Gdybyście ją znali - Emily Elgar

"Gdybyście ją znali" Emily Elgar

 

Kobieta w śpiączce. Mężczyzna, który mógłby ją ocalić. Gdyby tylko był w stanie mówić.
„Gdy się obudzi, wszystko się wyjaśni, a ona znowu będzie wolna"

Kiedy młoda, piękna Cassie Jensen zostaje przywieziona na oddział intensywnej terapii po wypadku, któremu uległa na spacerze z psem, pielęgniarka Alice Marlowe ma wrażenie, że skądś ją zna. Zaczyna przyglądać się Cassie i jej bliskim i odkrywa to, co jej pacjentka ukrywała przed całym światem, nawet ukochanym mężem i najbliższą rodziną. Ogarnięta obsesją Alice gotowa jest poświęcić swoją pracę, by odkryć jej tajemnice.
Frank, pacjent z tego samego oddziału, słyszy i widzi wszystko, co się wokół niego dzieje, ale nie jest w stanie mówić. Cierpi na zespół zamknięcia – ma bezwładne ciało, ale doskonale sprawny umysł. Docierają do niego słowa, które padają nad łóżkiem Cassie. Wkrótce odkrywa, że Cassie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jednak nie jest w stanie przekazać informacji detektywom, których śledztwo utknęło w martwym punkcie.
Czy ktoś odkryje, kim naprawdę była Cassie Jensen? Czy wyjdzie na jaw prawda o jej pozornie doskonałym życiu? I dlaczego naprawdę tamtej nocy wyszła z domu?

Czytaj więcej 27.07.2018
"Coraz Głębiej" Laura Lippman

Nowa powieść jednej z najpopularniejszych amerykańskich autorek kryminałów.

Louisa „Lu" Brant, nowa prokuratorka okręgowa, pierwsza kobieta na tym stanowisku, ma ogromne ambicje, tym bardziej, że ten urząd sprawował kiedyś jej ojciec. Kiedy dostaje kontrowersyjną sprawę o morderstwo kobiety, w którą zamieszany jest cierpiący na zaburzenia psychiczne włóczęga, pragnie uniknąć czyhających na nią pułapek i zapewnić sobie polityczny sukces. Jednak w trakcie przygotowań do procesu, natrafia na wątki dotyczące własnej rodziny: oskarżonym jest dawny znajomy jej brata, AJ.
Kiedy Lu miała dziesięć lat, AJ ocalił przyjaciela kosztem życia innego człowieka. Ława przysięgłych oczyściła wtedy osiemnastolatka ze wszystkich zarzutów. Działał w obronie koniecznej. Sprawiedliwości stało się zadość. Ale czy na pewno wszystko w tej sprawie jest jasne? Może krążące wówczas pogłoski o gwałcie dokonanym na siostrze ofiary nie były zemstą odrzuconej nastolatki? Może prawo nie chroni ofiar, tylko tych uprzywilejowanych?
Pogrążając się coraz głębiej w przeszłości, Lu musi stawić czoło coraz bardziej zaskakującym odkryciom. Prawo, które stanowiło do tej pory fundament jej życia, okazuje się zawodne i nie może udzielić odpowiedzi na wszystkie jej pytania.
Każda rodzina ma swoje tajemnice, czasem bardzo bolesne, szczególnie dla tych, którzy je skrywają. Lu po raz pierwszy uświadamia sobie, że być może wolałaby nie znać całej prawdy. I że decyzja, którą będzie musiała podjąć, będzie najtrudniejszą w jej życiu.

Czytaj więcej 04.07.2018
"Ogrodnik" Agnieszka Płoszaj

"Ogrodnik"

Agnieszka Płoszaj

RECENZJA

Czytaj więcej 18.06.2018

Agencja Wydawniczo – Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
ul. Borowskiego 2 lok. 205, 03-475 Warszawa

 

Skontaktuj się z nami:
E-mail: redakcja@magazynpocisk.pl

Kontakt w sprawie prenumeraty: prenumerata@skarpawarszawska.pl